• Centrum Nauczania Domowego

• Edukacja domowa w naszej szkole

• Edukacja domowa

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Głębokiem wspiera rodziców, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich dzieci, poprzez współpracę z CND oraz z Polskimi Szkołąmi Internetowymi Libratus.

Edukacja domowa to spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą. Dziecko uczy się w domu, a rodzic jest jego nauczycielem. Mimo nauczania domowego, dziecko jest formalnie zapisane do szkoły na terenie swojego województwa. Otrzymuje legitymację szkolną i ma prawo uczestniczyć w dodatkowych zajęciach organizowanych przez szkołę. Pod koniec roku szkolnego dziecko musi podejść do egzaminu klasyfikacyjnego. Spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą reguluje art. 37 Prawa oświatowego.

Rodzicu jeśli uczysz swoje dziecko w domu lub chcesz rozpocząć edukację domową serdecznie zapraszamy!

Centrum Nauczania Domowego

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Głębokiem współpracuje ściśle z Centrum Nauczania Domowego, które oferuje opiekę merytoryczną i dydaktyczną, tak aby nauczanie w domu było jak najbardziej efektywne i dopasowane do potrzeb konkretnego dziecka. Materiały edukacyjne udostępniane przez Centrum są zgodne z podstawą programową, a zespół nauczycieli doświadczonych w edukacji domowej koordynuje pracą rodzica z dzieckiem, aby była ona jak najbardziej owocna. Dzięki tej współpracy, nasi uczniowie mogą bezpłatnie skorzystać z:

• dostępu do platformy edukacyjnej, scenariuszy zajęć lekcyjnych i repetytoriów,
          • testów sprawdzających wiedzę i pomagających w przygotowaniu do egzaminów,
          • udziału w zajęciach on-line z nauczycielami (wykłady i zajęcia grupowe),
          • zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów,
          • udziału w konkursach i programach motywacyjnych i wspierających proces uczenia się,
          • informatorów i poradników dla rodziców, jako nauczycieli dla swoich dzieci,

Jak rozpocząć naukę w domu?

Egzaminy

Każdy uczeń spełniający obowiązek szkolny poza szkołą musi przystąpić do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Egzaminy składają się z części pisemnej i ustnej - zawierają one zakres materiału z całego roku szkolnego. Do egzaminu uczeń może przystąpić w dowolnym momencie po uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły, jednak nie później niż w dniu zakończenia zajęć edukacyjnych.

Kontakt :

Edukacja domowa - Centrum Nauczania Domowego