• Libratus

• Edukacja domowa w naszej szkole

• Edukacja domowa

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Głębokiem wspiera rodziców, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich dzieci, poprzez współpracę z CND oraz z Polskimi Szkołąmi Internetowymi Libratus.

Edukacja domowa to spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą. Dziecko uczy się w domu, a rodzic jest jego nauczycielem. Mimo nauczania domowego, dziecko jest formalnie zapisane do szkoły na terenie swojego województwa. Otrzymuje legitymację szkolną i ma prawo uczestniczyć w dodatkowych zajęciach organizowanych przez szkołę. Pod koniec roku szkolnego dziecko musi podejść do egzaminu klasyfikacyjnego. Spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą reguluje art. 37 Prawa oświatowego.

Rodzicu jeśli uczysz swoje Dziecko w domu lub chcesz rozpocząć edukację domową serdecznie zapraszamy!

Polskie Szkoły Internetowe Libratus

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to  projekt edukacyjny umożliwiający polską edukację rodzinom planującym emigrację. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z kształcenia w trybie nauczania domowego zgodnie z polską podstawą programową. Polska szkoła przez Internet wspiera rodaków za granicą w edukacji dzieci, która odbywa się na poziomie szkoły podstawowej.

Libratus to innowacja w systemie edukacji. Opiera się na nauczaniu przez Internet z pomocą interaktywnych materiałów, dzięki czemu nauka staje się przyjemnością. To rodzic i dziecko wybierają czas wykonywania ćwiczeń czy uczestniczenia w lekcji, dzięki temu mali Polacy mają możliwość bycia częścią polskiego szkolnictwa przebywając na emigracji. Specjalnie stworzona platforma edukacyjna zawiera pomoce naukowe, w tym scenariusze lekcji i wskazówki do pracy z dzieckiem, tak by z łatwością przyswajało niezbędną wiedzę.

Materiały zostały przygotowane przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, która została przeszkolona w zakresie tworzenia scenariuszy lekcji oraz materiałów edukacyjnych na potrzeby Internetowej Platformy Edukacyjnej.

Każdy uczeń Polskich Szkół Internetowych Libratus jest zapisany do polskiej szkoły i realizuje podstawę programową w trybie nauczania domowego. To rodzice, wspierani przez polskich pedagogów i korzystający z profesjonalnych materiałów edukacyjnych pełnią rolę nauczycieli dla swoich dzieci.