25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto wszystkich bajkowych misiów i misiów przytulanek. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misia nigdy nie przemija. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. W naszej szkole, w klasie I i 0 obchodziliśmy dzień misia w piątek 24 listopada. Tego dnia dzieci wraz ze swoimi pluszowymi misiami zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię święta, oglądały prezentację o znanych misiach, a także tańczyły do "misiowych" piosenek. Ten dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.
Dzień Postaci z Bajek
27 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Szkolny korytarz opanowały księżniczki, myszki Minie, wróżki, minionki i wiele innych bajkowych postaci. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez wychowawców. Były bajkowe zagadki, zadanie polegające na oddzielaniu grochu od kaszy, konkurencja muzyczna polegająca na dopasowaniu muzyki do tytułu bajki oraz wiele innych zabaw.
Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki", do której zgłosiło się bardzo dużo uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.
Cyrk "Szok"
Dnia 10 listopada gościliśmy w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Artyści zaprezentowali ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Ciekawą atrakcją były pieski i gołębie, które dzieci mogły dotknąć. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś". Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.
1
Długopisy 3D Laboratoria Przyszłości
Uczniowie klas 1-2, podczas zajęć komputerowych, przekonali się, że informatyka to nie tylko korzystanie z komputera. W ubiegłym tygodniu dzieci mogły wykorzystać na lekcjach długopisy 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, które umożliwiły im tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Uczniowie byli zainteresowani, wykazując duże zaangażowanie w staranne wykonanie swoich projektów. Ćwicząc zdolności manualne, rozwijali także swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Efekty końcowe są zachwycające, a dzieci nie mogą doczekać się kolejnych zajęć o takim charakterze.
11
Narodowe Święto Niepodległości
Czasy niewoli były bardzo trudne dla Polaków. Nie wolno było mówić po polsku, modlić się, czytać polskich książek, słuchać polskiej muzyki, wywieszać biało-czerwonej flagi. Niszczono polską kulturę i polskie tradycje. Mimo tylu zakazów, represji, Polacy nie poddali się. Polska istniała w ich sercach i umysłach. Istniała dzięki temu, że kolejne pokolenia stawały w obronie najcenniejszych wartości: języka polskiego, wiary, kultury i pamięci o tych, którzy oddali swoje zdrowie i życie w obronie Ojczyzny.
11 listopada jest szczególną datą w historii Polski. Właśnie wtedy, 1918 roku, nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej też okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl słowno-muzyczny pod tytułem „Pisk Białego Orła”. Podczas uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, które wypełnione były walką o wyzwolenie, aż do dnia odzyskania upragnionej niepodległości Motywem przewodnim przedstawienia był Biały Orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na odzyskanie wolności. Szczególnie urzekająca była scena uwięzienia Białego Orła przez trzy Czarne Smoki symbolizujące Rosję, Prusy i Austrię.
Było to wzruszające przeżycie dla całej społeczności szkolnej. Uroczysty apel był chwilą upamiętniającą bohaterów tamtych wydarzeń oraz podziękowaniem za ich trud i ofiarę. Gdyby nie oni, Polska mogłaby nigdy nie odzyskać wolności. Ta niezwykła lekcja historii, przywołała wiele bolesnych i tragicznych chwil, ale też skłoniła do refleksji nad przyszłością kraju, w którym żyjemy. Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, dlatego obowiązkiem każdego Polaka jest stać na straży polskiej kultury i tradycji.
5
"Czerwony Kapturek"
W piątek 3 listopada naszą szkołę odwiedził teatr z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek".
Bajka wszystkim dobrze znana przypomniała dzieciom najważniejsze swoje przesłanie by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym.
Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i dostarczyło wiele radości.
Dzień Dyni
W piątek 3 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne. Podczas „ Dnia Dyni" poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia każdy w miarę możliwości przyniósł do szkoły dynię i ubrał się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni" pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni, m.in.: slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Na koniec dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie w dyniowej foto-budce oraz każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i odrobinę słodyczy w dyniowej paczuszce.
Pamiętamy o zmarłych- wyjście na cmentarz
W przeddzień uroczystości Wszystkich świętych, 31 października przedszkolaki oraz uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami odwiedzili stary i nowy cmentarz w Głębokiem.
Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki właśnie cel przyświecał naszej wycieczce.
Wychowankowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Klasy starsze udały się na stary, głębocki cmentarz natomiast dzieci młodsze odwiedziły nowy cmentarz. Tam pomodliły się za zmarłych i zapaliły znicze.
Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci dużym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, która z pewnością pozostanie w ich pamięci.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. W tym roku jest to dzień szczególny, ponieważ 14 października przypada 250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej.
Z tej okazji uczniowie klasy V i VI przygotowali krótki program artystyczny, aby wyrazić wdzięczność za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W kierunku tych, którzy tego dnia obchodzą swoje święto popłynęło wiele ciepłych słów pełnych podziękowań.
Na zakończenie głos zabrała pani Izabela Sołtysik- dyrektor naszej szkoły, dziękując pedagogom, pracownikom obsługi i administracji za ich pracę oraz trud włożony w jej wykonanie, a także życząc im wielu sukcesów zawodowych, pociechy z uczniów oraz dużo wytrwałości i cierpliwości.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie