•

W dniu 28 września naszą szkolę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Rymanowie.  Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, szkoły, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole i przekazanie nam tylu ciekawych informacji.

• Dzień jabłka

• Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące...

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie.

Również tego dnia zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka". Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się, bez kształtowania pojęć matematycznych. Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Podczas zajęć zwróciliśmy uwagę na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne.

Kolorowy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

• TWOJE PIENIĄDZE – LEKCJA Z BAKCYLEM

• 20 września uczniowie klas V-VIII wzięli udział w ciekawej lekcji online przeprowadzonej w ramach projektu edukacyjnego BAKCYL – jednego z największych programów edukacji finansowej w Europie „Bankowcy dla Edukacji". Celem programu BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

Jedną z form realizacji programu są lekcje dostosowane do podstawy programowej w szkole podstawowej uczące podstawowych zasad prawidłowego budżetowania i wprowadzające uczniów w świat codziennych finansów osobistych.

Zajęcia zatytułowane „Twoje pieniądze" dotyczyły historii pieniądza, budżetu, dochodów, wydatków stałych, zmiennych i opcjonalnych oraz funduszu bezpieczeństwa. Uczestnicy przekonali się, że oszczędzanie warto planować, a dzięki systematycznym oszczędnościom możemy zrealizować duży zakup lub inwestycję, czuć się bezpieczniej i swobodniej planować przyszłość. Zajęcia pomogły w poszerzaniu wiedzy finansowej uczniów, wprowadziły w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.

• Dzień przedszkolaka

• W dniu 20 września dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Przedszkolaka. Czekały na nich gry, zabawy przy muzyce, tor przeszkód oraz słodycze i pamiątkowe medale. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Dzień Przedszkolaka to doskonała okazja, aby wspaniale się bawić i czerpać radość z bycia przedszkolakiem.

• Dzień kropki

• "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od wspólnych zabaw na dywanie, wspólnie też bawiły się chustą animacyjną, a zwieńczeniem ich pracy było wyklejanie kropek kolorową plasteliną i łączenie kropek wg wzoru.

Również starsze klasy uczciły ten ważny dzień na lekcjach matematyki i informatyki. Uczniowie klasy IV oraz V
              z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali działania matematyczne ukryte pod kropkami dotyczące rachunków pamięciowych oraz kolejności wykonywania działań. Na lekcji informatyki dzieci wykonywały rysunki w Paincie, gdzie ich jedynym narzędziem rysowania była kropka.

• Narodowe czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

• W sobotę 3 września 2022 roku w Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju odbyła się jedenasta edycja Narodowego Czytania. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Rymanowie. Na lekturę tegorocznej edycji zostały wybrane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w Polsce.

W akcji czynny udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół z terenu naszej gminy oraz członkowie rymanowskiego Klubu Seniora, prezentując wybrane utwory wielkiego wieszcza. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowała uczennice klasy VII – Julia Machnik i Zofia Balwierczak. Dziewczynki wzorowo przedstawiły interpretację ballady „Powrót taty”.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszej gminy oraz kuracjuszy. Tradycyjnie na pamiątkę wspólnego czytania uczestnicy otrzymali na kartach tytułowych „Ballad i romansów” odbicie okolicznościowej pieczęci.