• Aktualności

          • Konkurs "Moja miejscowość dawniej i dziś"
            • Konkurs "Moja miejscowość dawniej i dziś"

            • Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież naszej szkoły oraz chętnych mieszkańców miejscowości Głębokie do udziału w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną SP Fundacji „Elementarz” w Głębokiem.

              Tematem konkursu jest ukazanie walorów miejscowości Głębokie. Pracą konkursową może być stara fotografia lub obraz przedstawiający (dom, kościół, cmentarz, ulicę, krajobraz itp.) sprzed lat lub stan aktualny. Jeden autor może dostarczyć jedno zdjęcie, jedną pracę plastyczną. Technika wykonania prac - dowolna płaska (malarstwo, kredki, ołówek). Format zdjęcia A5 , format pracy plastycznej A4 lub A3.

              Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym  należy składać w Szkole Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Głębokiem do dnia 31 maja 2024r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas pikniku rodzinnego 16 czerwca  2024r.

              Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

              Regulamin_konkurs.docx

              Formularz_zgloszeniowy.docx

          • Konstytucja 3 Maja
            • Konstytucja 3 Maja

            • W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. 233 lata temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Ta ustawa zasadnicza regulowała zasady funkcjonowania organów państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja stanowiła symbol odrodzenia i jedności narodowej. To dowód na to, że Polacy potrafią stworzyć silne, sprawnie działające i nowoczesne państwo.

              Uczniowie pod kierunkiem Pani Justyny Barć i Ewy Potasiewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny, poprzez który starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz do pielęgnowania patriotyzmu.

              Po odśpiewaniu hymnu narodowego, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odbyła się część artystyczna. Było widowisko historyczne, z poezją, muzyką i tańcem. Na szkolnej scenie nie zabrakło twórców Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie starali się podkreślić, jak ważna jest znajomość historii swojego kraju, w myśl słów Jana Pawła II: "Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". Próbowali odpowiedzieć na pytania, czym aktualnie dla nas są hasła takie jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Ta wyjątkowa lekcja historii  uświadomiła nam, że Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.Po występie artystycznym głos zabrała Pani Dyrektor Izabela Sołtysik, która przybliżyła zebranym okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz podkreśliła ważność symboli narodowych. Podziękowała również uczniom i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

          • Turniej o Puchar Tymbarku
            • Turniej o Puchar Tymbarku

            • 23 kwietnia, w Rymanowie, odbyły się eliminacje gminne "Turnieju o Puchar Tymbarku". Wygrywając zawody nasza reprezentacja uzyskała prawo udziału w kolejnym etapie turnieju, który w najbliższy piątek odbędzie się w Korczynie.

            • Dzień Świadomości Autyzmu

            • 3 kwietnia 2024 obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat autyzmu. Uczniowie klas młodszych wykonały piękny plakat, następnie wraz z nauczycielami wyszli na spacer z niebieskimi balonami na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. 

            • Dzień Otwarty w LO w Rymanowie

            • Nieubłagalnie zbliża się czas egzaminów ósmoklasisty, a tym samym nasi uczniowie stają przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia w szkołach ponadpodstawowych. Jedni mają już pomysł na dalszą edukację, a inni wciąż są niezdecydowani. Chcąc ułatwić naszym ósmoklasistom wybór nowych szkół wzięliśmy udział w Dniach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie.

              Był to dzień pełen inspirujących doświadczeń. Uczniowie naszej szkoły poznali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2024/2025 oferowaną przez rymanowskie liceum. Oprócz prezentacji bazy dydaktycznej zostali zapoznani z oferowanymi wyjazdami zagranicznymi oraz realizowanymi przez szkołę projektami, które pozwalają na rozwój umiejętności społecznych, kulturowych i językowych, a także poszerzają horyzonty edukacyjne poprzez doświadczenie innych kultur i środowisk naukowych.

              Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuk walki oraz widowiskowej musztry wojskowej. Uczniowie mogli spróbować swoich sił pokonując wojskowy tor wyścigowy, a także sprawdzili swoją celność i opanowanie na wirtualnej strzelnicy. Równie ciekawym doświadczeniem było uczestnictwo w zajęciach praktycznych z różnych dziedzin nauki.

              Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, miłą atmosferę oraz przyjazne przyjęcie, które pozwoliło naszym ósmoklasistom spojrzeć w przyszłość z większym optymizmem i pewnością siebie. 

          • Konkursy w klasie trzeciej
            • Konkursy w klasie trzeciej

            • W ostatnich dniach uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w dwóch gminnych konkursach: ortograficznym i ekologicznym. Był to czas sprawdzenia się, który przyniósł nam wyróżnienie zdobyte przez Fabiana R. w zmaganiach ortograficznych. Gratulujemy i walczymy dalej.

          • Dzień czekolady
            • Dzień czekolady

            • Dzień czekolady to jeden z najsłodszych dni w roku. Świętowanie tego dnia przypada 12 kwietnia, jednak w naszej szkole celebrowaliśmy go 19 kwietnia 2024. Dzieci miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę i kakao - jej główny składnik. Dzieci zapoznały się także z procesem jej powstawania. Oprócz degustacji czekolady, dzieci uczestniczyły w czekoladowych zabawach. Na koniec wykonały pracę plastyczną "Czekoludek". Był to bardzo pyszny i słodki dzień.

          • Dzień otwarty
            • Dzień otwarty

            • 11 kwietnia  w naszej szkole odbył się dzień otwarty, podczas którego miały miejsce różne ciekawe zajęcia ruchowe, muzyczne. Dzieci obejrzały pokaz robotów podłogowych, zobaczyły jak pracuje drukarka 3d. Rodzice  i dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za wspólną zabawę.

            • Międzyszkolny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA"

            • Dnia 9  kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięła udział jedna ucznnica z naszej szkoły Maria Makarska. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym – wśród języków do wyboru znalazły się język angielski, niemiecki i hiszpański. Marysia recytowała trudny wiersz Oscara Wilda "Her voice" zajmując 3 miejsce.

              Serdecznie gratulujemy! 

          • Wielkanocne ozdoby - Laboratoria Przyszłości
            • Wielkanocne ozdoby - Laboratoria Przyszłości

            • Przygotowując się do Świąt Wialkanocnych uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki wykonali przepiękne ozdoby wykorzystując długopisy 3D oraz drukarkę 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zaczerpnęliśmy kilka gotowych projektów z biblioteki programu Tinkercad, ale najbardziej kreatywne okazały się pomysły naszych najmłodszych projektantów, którzy zamienili podstawki drukowanych pisanek m.in. na "jeżową pisankę" oraz "pisankę kurczaczka". Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną cierpliwością, dokładnością i pomysłowością. 

          • Dzień bez Plecaka
            • Dzień bez Plecaka

            • Poniedziałek 25 marca został ogłoszony w naszej szkole Dniem bez Plecaka. Lekcje odbywały się według ustalonego planu, ale nasi uczniowie zamiast tradycyjnych plecaków przynieśli do szkoły niecodzienne przedmioty tj. torby, torebki, walizki, koszyki, wózki zakupowe, czy odkurzacz po to, by do nich włożyć swoje podręczniki i zeszyty.

              Uczniowie prześcigali się w pomysłach i wykazali się nie lada kreatywnością.

              Oprócz dobrej zabawy akcja ta miała na celu zwiększanie świadomości uczniów na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji dla milionów dzieci na całym świecie, Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

          • WIOSENNE SPRZĄTANIE
            • WIOSENNE SPRZĄTANIE

            • 21 marca 2024r.  została przeprowadzona na terenie wsi Głębokie akcja pod hasłem „Wiosenne Sprzątanie”. Organizatorem tej akcji był  Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie, w  trosce o czystość środowiska lokalnego, jak również celem poszerzenia inicjatywy na rzecz ochrony środowiska oraz budowania większej świadomości ekologicznej. W wiosennych porządek wzięli udział uczniowie klas 4-8  wraz z opiekunami .Uczniowie, korzystając ze sprzyjającej aury pogodowej, jak co roku stanęli na wysokości zadania i uporządkowali teren  w pobliżu Szkoły Podstawowej. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem podczas której zebrano kilka worków śmieci. Uczniowie otrzymali drobny poczęstunek ufundowany przez restaurację „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki
            • Dzień Kolorowej Skarpetki

            • Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca ludzie na całym świecie zakładają kolorowe skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z  Zespołem Downa. Data  i kolorowe skarpetki ubrane nie do pary symbolizują różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie, czyli wszystko to, z czym każdego dnia muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

              Tego dnia również  na  nogach naszych przedszkolaków i uczniów nie mogło zabraknąć kolorowych skarpetek. Budzenie świadomości, empatii, zrozumienia dla drugiego człowieka, promowanie prawa do szczęścia osób z zespołem Downa, szerzenie akceptacji osób niepełnosprawnych w naszym środowisku, to klucz do lepszego świata, świata w którym żyjemy i wszyscy chcemy czuć się komfortowo. Przełamywanie stereotypów jest najskuteczniejszą formą wyrównywania barier społecznych.

              Światowy Dzień Zespołu Downa jest dniem ustanowionym z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. W 2012 roku został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jego historia sięga 2005 roku, choć pierwsze obchody miały miejsce w roku 2006.

          • Warsztaty palm wielkanocnych w Rymanowie
            • Warsztaty palm wielkanocnych w Rymanowie

            • W dniu 21 marca br. uczennice klasy V wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Uczennice poznały tajniki wykonywania kwiatów z krepiny i samodzielnie wykonały krokusy do palmy wielkanocnej. Z wykonanych kwiatów przez dzieci ze szkół Gminy Rymanów powstała palma, która zostanie zaprezentowana podczas uroczystości niedzieli palmowej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Rymanowie.

          • List do Króla Karola III
            • List do Króla Karola III

            • Klasa V i VI zrealizowała projekt: List do Króla Karola III.

              W ostatnim czasie uczniowie poznali strukturę pisania listu. Wykorzystaliśmy okazję, że zbliżają się Święta Wielkanocne i stworzyliśmy kartki świąteczne. Wysłaliśmy życzenia szybkiego powrotu do zdrowia oraz wszelkiej pomyślności z okazji zbliżającej się rocznicy ślubu. Treść listu przepisała Marysia - nasza klasowa mistrzyni kaligrafii, a pod jego treścią podpisali się uczniowie. Pomagały Weronika i Lena Sz. Każde z dzieci z wielkim przejęciem podpisywało list, który przecież odczyta sam Król !!! Już nie możemy się doczekać odpowiedzi.

          • Akcja Krośnieńskie Pola Nadziei
            • Akcja Krośnieńskie Pola Nadziei

            • 24 marca 2024 wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Hospicjum w Krośnie w ramach akcji Krośnieńskie Pola Nadziei. Każdy, kto wsparł akcję, otrzymał  kwiat – symboliczny żonkil.

              Przed akcją zbierania, odbyła się akcja sadzenia cebulek żonkili przez uczniów klasy 6.

              Udało się zebrać 1301 zł.

              Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

            • "Alicja w krainie czarów"

            • W dniu 19 marca 2024 r. dzieci z OP oraz klas 1-4, odbyły wycieczkę do RCPK Krosno w celu obejrzenia musicalu pt. „Alicja w krainie czarów”.

              Alicja w Krainie Czarów to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje nas i dodaje nam odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się nawet gdy nadzieja jest nikła. Bowiem czasami i rzeczywistość robi nam niespodzianki i podsyła odpowiednią osobę, która pomoże gdy stajemy na rozdrożu. Pokazuje jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza życiową maksymą, że pogoń za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewna drogą.

              Dzięki inspirującym tekstom piosenek, podkładem instrumentów orkiestry symfonicznej skorelowaną z iluminacją i grą świateł, oraz przepięknym kostiumom podkreślającym nastój sceny, zostaliśmy wprowadzeni w magiczną opowieść, której fabuła skłoniła nas do przemyśleń i refleksji.

            • Rekrutacja 2024/2025

            • Dyrekcja Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Głębokiem informuje, że w terminie od 1 marca 2024 r.    do  15 marca 2024 r. trwają zapisy dzieci 2.5,  3 i 4 letnich do oddziału przedszkolnego dla oraz dla dzieci 5 i 6 letnich do klasy „0”.  

              Zapisy dzieci 7 letnich do klasy I odbędą się w terminie od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r.

              Dokumenty potrzebne do zapisu: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, karta zapisu.

              Zapisu można dokonać u Dyrekcji oraz w sekretariacie, w godzinach pracy szkoły.

              Istnieje możliwość przedłużenia opieki świetlicowej  do godz. 15:30, na prośbę rodzica.

          • Akcja „Góra Grosza 2022-2024"
            • Akcja „Góra Grosza 2022-2024"

            • W dniach od 1 listopada 2022 r. do 28 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA".

              Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie.

              Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej- instytucjonalnej (jak domy dziecka) czy rodzinnej (jak rodziny zastępcze), gdzie dzieciaki z pomocą mądrych opiekunów mogą odzyskiwać radość, wiarę w siebie i dorosłych oraz bezpiecznie marzyć o przyszłości.

              Akcja Góra Grosza koordynowana była przez wolontariuszy oraz opiekuna, przeprowadzona została zbiórka monet (1gr, 2gr i 5gr,10gr,20gr i 50gr,1zł, 2zł) .

              Wolontariusze klas IV-VI segregowali oraz liczyli zebrane pieniądze.

              Uzbierano 87,82 zł